ספסופה בירת הנופש של הצפון – תעודת זהות

15 אוגוסט 2017 מאת ספסופה על המפה

ספסופה בירת הנופש של הצפון – תעודת זהות

לפניכם כמה עובדות אודות מושב ספסופה הקרוי בפי המקומיים כפר חושן
מושב ספסופה שבגליל העליון נוסד בשנת 1949 בידי עולים מבולגריה בסיוע תנועת המושבים, כארבע שנים לאחר ייסוד המושב התחלפה האוכלוסייה בעולים מתימן ממרוקו ומתוניס.
תכף נחזור להיסטוריה של המושב, כעת נתמקד בעיקר, המושב ספסופה הפך בשנים האחרונות לבירת הנופש של הגליל העליון, במושב צצו כפטריות אחרי הגשם עשרות צימרים, וילות וחדרי אירוח ברמה הגבוהה ביותר בארץ.
הווילות המפוארות ובריכות היוקרה לצד מתקני הספא הן כבר מזמן לא דבר נדיר במושב. וכמעט אין וילה או צימר שלא תפגשו בהם שלל פינוקים המשלימים את אווירת החופשה.
המושב הפך לפופולרי ומבוקש בקרב הציבור הדתי והחרדי הן בשל קרבתו למושב מירון שם נמצא קברו של רשב"י והן בשל האופי הדתי של התושבים במושב המבינים ומכירים את צרכיו של הנופש הדתי והחרדי, אוכלוסיית הנופשים במושב הינה מבעלי מעמד הביניים ומעלה.
לא נגזים אם נאמר שספסופה היא בירת הנופש בצפון הארץ. לבד מהצימרים המפוארים למושב נוף גלילי מהיפים בארץ, אוויר הרים נקי וצלול והוא קרוב לכלל האטרקציות שיש לגליל להציע.
נשוב למעט פרטים על 'בירת הנופש הגלילית', כיום מונה המושב כ-130 משפחות ובשנה הקרובה צפויה אוכלוסיית המושב לגדול וכמעט להכפיל את עצמה עם ההרחבה שנבנתה במושב. בשנים האחרונות החזיקו התושבים כ-70 משקים חקלאיים שנעלמים אט אט בגלל הסדרים חוקיים כאלו ואחרים, לטובת מבני אירוח, צימרים מפוארים ואפשרויות בילוי לאלפי המטיילים והתיירים הפוקדים מידי שנה את המושב.
מרבית התושבים התפרסנו עד כה מענפי החקלאות – לולים ומטעים, אך כאמור ענפים אלו נזנחים לטובת התיירות התופסת תאוצה במושב.
מושב ספסופה נחשב לאגודה חקלאית והוא ממוקם רק ארבעה קילומטרים ממושב מירון הסמוך, כך שגם בשבת ניתן ללכת ברגל {למיטיבי לכת} לתפילה בציון הרשב"י,  ואם שאלתם מאיפה השם? המושב נקרא ספסופה על שם העיירה ספסופא, הנזכרת בתלמוד, ששמה נשתמר כנראה עד היום. ובנוסף ישנו שם ששגור בפי התושבים אך אינו מוכר לרבים והוא 'כפר חושן', לנו לא משנה איך קוראים למקום אומרים המקומיים: לנו מה שחשוב שתבואו ותהנו ממה שיש למושב היפה שלנו להציע, החל ממתחמי אירוח מהמפוארים בארץ וכלה באטרקציות, קונדטוריה משגשגת ויקבי בוטיק מהטובים בארץ.
Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php