22 אוגוסט 2017 מאת ספסופה על המפה

יקב לוריא בספסופה טעימה מהשלמות

יש משהו באוויר הפסגות של הגליל העליון שמשנה פרספקטיבות חיים ומסייע בהנבטת רעיונות ובהגשמתם.

זו אינה גבהות הלב כלל וכלל ודווקא בטיפוס אל שיאי הגובה יש הרבה מהענווה ומהידיעה שאל ההצלחה צריך לטפס, לעמול ולהגיע בשתי רגליים ובשתי ידיים.
אתם עומדים שם על הפסגות, שם נטועים כרמי יקב לוריא, מביטים נכוחה אל האופק ואל הדרך שעשיתם. ומבינים. שם למעלה, הדרך אינה מסתיימת אלא רק מתחילה ודווקא מכות הקור שגורמות לכם להתכווץ במעיל, הן אלה שתרפדנה את עריסותיהם של שתילי הגפן ותביא את העוללים הירוקים והשבריריים לצמוח ולהצמיח ענבי יין מובחרים.
בין שיאי הגובה של 840 עד 890 מטרים מעל פני הים, על המדרונות המערביים של הג'רמק, נטע הכורם יוסף סיידא כרמי ענבי יין על פני 180 דונמים.
האדמה, שכבות אדמת בזלת, טרה רוסה וגיר. שיטות ההשקיה והטכנולוגיה מהמתקדמות ביותר בעולם, האקלים מושלם ואם בלב פועמת נשמה יהודית והרגליים צמודות קרקע, גם אם הנפש מרחפת בגבהי אינסוף, יצאו מזה יינות מובחרים, תצאנה מהרך הנולד מדליות זהב וכסף ובעיקר, יצא מזה החיבור האולטימטיבי בין יין לאוהביו, בהשקת כוסות לולביות, ארוכות זרוע ובהולם הלב.
כשראו בני משפחת הכורמים שענבי יין מובחרים מעטרים את כרמיהם, הוחלט להקים יקב בוטיק משפחתי קטן. על היקב הופקד גידי סיידא, בנו של יוסף ודור שני לכורמים. גידי, יינן צעיר וחדור להט צירף אל נבחרת המקצוענים של יקב לוריא נבחרת ייננים מנוסים ובצוותא הם אחראים לייצורם של שלושה סוגי סדרות יין:
LUERIA Grand Vin
2006 לוריא גראנד וין
יין מובחר מחלקות הכרם האיכותיות ביותר, המורכב בעיקר מענבי קברנה סוביניון. ליין גוף עשיר וטעם ארומאטי והוא מתיישן במשך כשנתיים בחביות עץ אלון צרפתי ומבוקבק ללא כל סינון.
LUERIA Rouge
2007 לוריא רוג'
יין מיוחד במינו המיוצר מזן ענבי סנג"ובזה, ברברה וקברנה סוביניון והוא עשיר במינרלים ובחומציות, כמו גם בגוף עמוק ובטעמים פירותיים.
היין מתיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך כשנה וחצי ומבוקבק ללא סינון.
LUERIAGrandVital
2008 לוריא גראנד ויטל
יין בוטיק מובחר מחלקות הכרם המעולות, הנשען בעיקר על ענבי קברנה סוביניון ומסוגי ענבים משתנים בהתאם לעונת הבציר.
היין מתיישן במשך שנתיים בחביות עץ אלון צרפתי ומבוקבק ללא סינון,
LUERIARosso
2008 לוריא רוסו
יין נפלא המיוצר מענבי סנג"ובזה וקברנה סוביניון והוא בעל חומציות גבוהה, מינרלים מאדמת הכרם וטעמי פירות מודגשים. יין זה מתיישן במשך שנה וחצי בחביות עץ אלון צרפתי ומבוקבק ללא סינון.
אז יין מובחר ונסיך של תחרויות יין בינלאומיות יש לנו ביקב לוריא.
עכשיו צריך לראות, לחוות ולדעת איך מייצרים אותו ומהיכן הכול מתחיל.
אז בואו איתנו לסיור מודרך במרכז המבקרים התוסס של יקב לוריא במושב ספסופה בגליל העליון.
כבר בתחילת הסיור תגלו שגם יקב בוטיק משפחתי יודע להפתיע ושלא מדובר בעוד סיור ביקב.
תחושת הבראשיתיות וההתרגשות ניכרת באנשי היקב והם מלווים את הסיור בקווי ייצור היין, בחוות המיכלים, במרתף היינות ובאזור מילוי היין בבקבוקים.
הסיור הרגיל במרכז המבקרים של יקב לוריא כולל סדנת טעימות יין והסברים מעניינים על זני הענבים וסוגי היינות המיוצרים במקום.
לחובבי יין בנשמתם מציע יקב לוריא סיור פרימיום ייחודי, הכולל מעבר לסיור בתחנות היקב השונות וסדנת טעימות היין, גם סיור בכרמי היקב ימי כיף ביקב לוריא הכוללים בילוי מתחם הספא של אחוזת מרים, מתחם האירוח המשפחתי היוקרתי, ערבי יין, בראנצ"ים עשירים וארוחות שף.

הכתבה פורסמה לראשונה באתר טלחופש

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php